Hakkımızda

2005 yılında Alibeyköy’de Sentez Etüt Merkezi olarak başladığımız eğitim öğretim kurumumuz yoğun talep üzerine yeni bir eğitim anlayışıyla yeni bir binada 2007 yılında Sentez Dershanesi olarak faaliyetine devam etmiştir. Dershanelerin temel liseye dönüşmesi sebebi ile 2015-2019 yılları arasında eğitim öğretime temel lise olarak devam eden kurumumuz yine Alibeyköy’de yeni bir okul binası inşa ederek Özel Oğuz Fen Bilimleri Koleji Anadolu Lisesi olarak eğitime öğretime devam etmektedir. Aynı çatı altında yer alan ve Eyüpsultan -Alibeyköy’de Özel Oğuz Fen Bilimleri Kurs Merkezi ve Özel Oğuz Fen Bilimleri Koleji Anadolu Lisesi olarak faaliyete devam etmektedir.

Vizyonumuz

Kaliteli, yenilikçi ve çağdaş bir eğitim anlayışıyla Türkiye’nin geleceğinde yer alacak, ülkesine katkıda bulunacak genç nesiller yetiştirmek temel hedefimizdir.

Misyonumuz

Çağdaş ve kaliteli bir eğitim anlayışıyla bireyin bilgi ve bilinç düzeyini maksimuma ulaştırmak ve bireyin bireysel yeteneklerini keşfetmeye, farkındalığını oluşturmaya yardımcı olmaktır.